Tábor Zábavička 2023 – Harry Potter

V letošním roce se celotáborová hra odehraje v duchu stroje času, kde vás čeká spoustu zábavných i akčních etapových her. Jsou pro vás připravené také různé a oblíbené klasické táborové činnosti a hry, stezka odvahy (nepovinná), noční bojová hra, diskotéky, táborák, koupání, celodenní výlet.

Tábor Zábavička 2022 – Harry Potter

V letošním roce se celotáborová hra odehraje v duchu Harryho Pottera, kde vás čeká spoustu zábavných i akčních etapových her. Jsou pro vás připravené také různé a oblíbené klasické táborové činnosti a hry, stezka odvahy (nepovinná), noční bojová hra, diskotéky, táborák, koupání, celodenní výlet.

Tábor Zábavička 2021 – Marvel

V letošním roce se celotáborová hra odehraje v duchu Marvelu, kde vás čeká spoustu zábavných i akčních etapových her. Jsou pro vás připravené také různé a oblíbené klasické táborové činnosti a hry, stezka odvahy (nepovinná), noční bojová hra, diskotéky, táborák, koupání, celodenní výlet.

Tábor Zábavička 2020 – Cesta do středozemí

V letošním roce se celotáborová hra odehraje v duchu cesty po středozemí, kde vás čeká spoustu zábavných i akčních etapových her. Jsou pro vás připravené také různé a oblíbené klasické táborové činnosti a hry, stezka odvahy (nepovinná), noční bojová hra, diskotéky, táborák, koupání, celodenní výlet.

Tábor Zábavička 2019 – Po stopách řeckých bohů

V letošním roce se celotáborová hra odehraje v duchu řeckých bohů, kde vás čeká spoustu zábavných i akčních etapových her. Jsou pro vás připravené také různé a oblíbené klasické táborové činnosti a hry, stezka odvahy (nepovinná), noční bojová hra, diskotéky s DJ Jardou, táborák, koupání, celodenní výlet.

Tábor Zábavička 2018 – Dobrodružství Robinsona Crusoe

V letošním roce se celotáborová hra odehraje v duchu Robinsona Crusoe, kde vás čeká spoustu zábavných i akčních etapových her. Jsou pro vás připravené také různé a oblíbené klasické táborové činnosti a hry, stezka odvahy (nepovinná), noční bojová hra, diskotéky s DJ Jardou, táborák, koupání, celodenní výlet.

Tábor Zábavička 2017 – Pevnost Boyard

V letošním roce se celotáborová hra odehraje v duchu Pevnosti Boyard, kde vás čeká spoustu zábavných i akčních etapových her. Jsou pro vás připravené také různé a oblíbené klasické táborové činnosti a hry, stezka odvahy, noční bojová hra, diskotéky s DJ Jardou, táborák, koupání, celodenní výlet.

Místo konání: RS Meziříčko,Měřín

Tábor Zábavička 2016 – Sherlock Holmes

V tomto roce se celotáborová hra odehrála v duchu Sherlocka Holmese, kde jsme prožili spoustu zábavných i akčních etapových her. Byly připravené také různé a oblíbené klasické táborové činnosti a hry, stezka odvahy, noční bojová hra, diskotéky s DJ Jardou, táborák, koupání, celodenní výlet.

Místo konání: RS Meziříčko,Měřín

Tábor Zábavička 2015 - Star Wars

V tomto roce se celotáborová hra odehrála v duchu Star Wars, kde jsme si užili spoustu zábavných i akčních etapových her. Byly pro vás připravené také různé a oblíbené klasické táborové činnosti a hry, stezka odvahy která byla nepovinná, noční bojová hra, diskotéky s DJ Jardou, táborák, koupání, celodenní výlet, jehož cíl byl jaderná elektrárna Dukovany a vodní elektrárna Dalešice.

Místo konání: RS Meziříčko,Měřín

Tábor Zábavička 2014 – James Bond, agent 007

V letošním roce se celotáborová hra odehraje v duchu agenta 007, Jamese Bonda, kde vás čeká spoustu zábavy i akce. Jsou pro vás připravené také různé a oblíbené klasické táborové akce a hry, stezka odvahy, noční bojová hra, diskotéky s DJ Jardou, táboráky, koupání, celodenní výlet, jehož cíl bude ještě upřesněn.

Místo konání: RS Meziříčko,Měřín Termín: 29.6. – 12.7.2014

Tábor Zábavička 2013 – Cesta do středu země

V tomto roce jsme se nechali inspirovat příběhem, který napsal známý spisovatel Jules Verne, o cestě do středu Země. Příběhem, který byl vyprávěn očima šestnáctiletého Alexe a začínal přesně v neděli 24. května roku 1863, kdy profesor Lidenbrock náhodu objevil zašifrovaný dokument islandského alchymisty ze 16. století Arneho Saknussemma . Krom celotáborové hry také nechyběly sportovní turnaje, hry, soutěže, táborák, diskotéky, výlet, noční bojová hra a stezka odvahy.

Místo konání: RS Meziříčko,Měřín Termín: 30.6. – 13.7.2013

Tábor Zábavička 2012 – Stopa Xapatanu

V tomto roce jsme se vydali po stopách dávných bohů Xapatanu. Naším úkolem bylo rozluštit starobylé písmo xapatanského kmene a získat sošku bůžka, na kterou čekal profesor archeologie. Získání každého písmena bylo však vykoupeno zkouškami a též tajemní obyvatelé Xapatanu našemu snažení přáli. Povede se nám nalézt všechna písmena a určit kterou sošku bůžka donést profesorovi? Vedle celotáborové hry nechyběly sportovní turnaje, hry, soutěže, táborák, diskotéky, výlet, noční bojová hra a stezka odvahy.

Místo konání: RS Meziříčko,Měřín Termín: 1.7. - 14.7.2012

Tábor Radost 2011 – Rytíři

V roce 2011 se náš tábor vydal do středověku, doby statečných a chrabrých rytířů, komtes, různých rytířských turnajů či jiných středověkých klání. Děj celotáborové hry byl inspirován TV seriálem Ať žijí rytíři. Nechyběly etapové hry, noční bojová hra, stezka odvahy, táboráky, diskotéky a samozřejmě koupání.

Místo konání: RS Meziříčko,Měřín Termín: 3.7. - 16.7.2011

Tábor Radost 2010 – Piráti a námořníci

Tentokrát jsme se stali slavnými piráty, kteří díky své odvaze, chytrosti, mazanosti a dovednostem získali v lítém boji pirátský poklad. Ti nejúspěšnější a nejšikovnější námořníci měli možnost získat hodnost Kapitán, což se třem námořníkům skutečně podařilo. Nechyběly sportovní turnaje, bojové hry v lese, stezka odvahy, táborák, vaření kotlíkového guláše a diskotéky. Také jsme si vyjeli na výlet, cílem byla Jihlava.

Místo konání: RS Radost,Dobrá nad Sázavou Termín: 4.7. - 17.7.2010

Tábor Radost 2009 – Stroj času

Kdo by nechtěl občas podniknout cestu v čase a podívat se zpět do minulosti. Nám se to povedlo. Podívali jsme se na všechna důležitá období lidské historie. Každý den nám Stroj času určil do jakého období se podíváme a jaké etapové hry nás čekají. Ani tento ročník tábora nebyl ochuzen o táborák, diskotéky, stezku odvahy, noční bojovou hru, slavnou bitvu o soušky či veskrze likvidační hru HU-TU-TU-TU :) a cílem celodenního výletu bylo Muzeum kuriozit v Pelhřimově.

Místo konání: RS Kovací Hamr Termín: 5.7.2009 – 18.7.2009

Tábor Radost 2008 - Po stopách řeckých bájí

Hlavní náplní tábora v roce 2008 byla hra na motivy řeckých bájí a pověstí. Celotáborovou hru tvořily jednotlivé etapy a každá etapová hra se týkala jedné známé řecké pověsti. Objevovali jsme tajemné Minotaurovo bludiště, proběhla bitva o Tróju a boj o Zlaté rouno. Tím vším nás provázeli olympští bohové v čele s jejich vládcem Diem. A mnohdy jsme se přesvědčili, že řečtí bohové umí být velmi zlomyslní či naopak štědří, a že jejich náklonost je velmi vrtkavá. Ani v tomto roce nechyběly sportovní hry, koupání v bazéně, diskotéky včetně táborové Megapárty DJe Vesyho, táboráky, vaření kotlíkového guláše a celodenní výlet v jihlavské ZOO.

Místo konání: RS Kovací HamrFotogalerie zde.
Termín: 29.6.2008 – 12.7.2008

Tábor Radost 2007 - Záhada hlavolamu

Program LDT Radost 2007 byl tvořen hlavní celotáborovou hrou na motivy románu Jaroslava Foglara - Záhada hlavolamu. Úkolem bylo získat tajemný hlavolam Jana Tleskače, o který, v tmavých uličkách Stínadel, svádějí boje Vontové, Široko, záhadný EM a samozřejmě pětičlenná partička kluků zvaných Rychlé šípy. Proč je vlastně Ježek v kleci středem takového zájmu, kdo je Široko a kdo jsou vlastně tajemní Vontové - to se děti dozvěděli právě během těchto 14-ti dnů. Při celodenním výletě jsme navštívili zámek Žleby.

Místo konání: RS Kovací HamrFotogalerie zde (vyhledejte příslušný rok ;)).
Termín: 1.7. – 14.7.2007

Tábor Radost 2006 – Z pohádky do pohádky

Program LDT Radost 2006 byl tvořen hlavní celotáborovou hrou “Z pohádky do pohádky”. Zlý čaroděj ničil postupně všechny pohádky obsažené ve Velké knize pohádek. Úkolem dětí byla záchrana pohádkových postav a jejich příběhů a zničit černokněžníka. Každý den byl ve znamení jedné pohádkové postavy, kterou určil tajemný Pohádkový orloj. Odměnou za záchranu pohádek byl samozřejmě neméně pohádkový poklad. Navštívila nás též firma BlackFire se svými stolními hrami. Při celodenním výletě jsme navštívili hrad Český Šternberk.

Místo konání: RS Kovací HamrFotogalerie zde (vyhledejte příslušný rok ;)).
Termín: 2.7. – 15.7.2006

Tábor Radost 2005 – Wild West

Program LDT Radost 2005 byl tvořen hlavní celotáborovou hrou „WILD WEST“. Celý náš tábor představoval město Divokého západu. Ve městě pochopitelně nemohly chybět stavby jako Saloon, General Store, Slow Pub, Spa, Sheriff a další. Úkolem každého oddílu bylo získávat v různých etapových hrách prostředky a materiál na stavbu svého městečka. Čemuž bránili zákeřní záškodníci ze strany indiánů a banditů. Navštívil nás také mistr světa v ledním hokeji Josef Vašíček. Cílem celodenního výletu byla jihlavská ZOO.

Místo konání: RS Kovací HamrFotogalerie zde.
Termín: 3.7. – 16.7.2005

Tábor Radost 2004 – Stopa Xapatanu

Program LDT Radost 2004 byl inspirován televizní soutěží „Po stopách bohů Xapatanu“. Úkolem dětí bylo v různých etapových hrách získávat význam starobylých znaků Xapatanu. Zároveň každý oddíl měl zapečetěné pouzdro, které musel neustále strážit. V pouzdře byl ukryt svitek s názvem bůžka, kterého měl oddíl nalézt. Jako na každém jiném táboře, nechyběly diskotéky, táboráky a spousta her. A na výlet jsme jeli na Český Šternberk.

Místo konání: RS Kovací HamrFotogalerie zde.
Termín: 3.7. – 16.7.2004

Tábor Radost 2003 – Pevnost Boyard

Dobývání pevnosti Boyard…….kdo by neznal tuto skvělou televizní soutěž! I my jsme jednu takovou pevnost dobývali. A to doslova. Sice se nejednalo o bývalou věznici, ale lipnický hrad nám jako pevnost dokonale posloužil. Děti v různých etapových hrách a úkolech musely nasbírat 7 klíčů od pevnosti a pak ještě indicie, které je přivedly k heslu, kterým byla chráněna síň s pokladem. No aby to nebylo jednoduché, tak na závěr museli dobyvatelé pevnosti hrát o poklad s tajemnými vědci, kteří se pravidelně objevují v půlnočním čase ve sklepeních pevnosti. Že nechybělo koupání v lomech a rybnících, spousta her a výlet asi netřeba dodávat. A jedna specialita, díky aeroklubu v Havl. Brodě, jsme měli možnost se podívat na Lipnici a Havlíčkův Brod z ptačí perspektivy.

Místo konání: areál SOÚ Lipnice nad SázavouFotogalerie zde.
Termín: 30.6. – 14.7.2003

Tábor Radost 2002 – Cesta kolem světa

Cesta kolem světa…..o tom sní spousta z nás. A my si řekli, proč to nezrealizovat. Sice jsme ta ty dva týdny stihli navštívit jen 10 nejznámějších států světa, ale i tak se nám povedlo vidět, tvořit i ochutnat vše o čem jsme zatím jen četli. A zábavy u toho bylo, no spousty. Diskotanečky, večerní ohně a koupání, zkrátka vše co dělá tábor táborem. A na výlet jsme jeli na zámek Kačina.

Místo konání: RS Radost, Dobrá nad SázavouFotogalerie zde.
Termín: 29.6. – 14.7.2002

Tábor Radost 2001 – Cesta do historie Země

Objevování neznámých krajin a světů…….to je dobrodružství o kterém snil někdy asi každý. Odhalit tajemství minulosti našeho světa, to byl nelehký úkol pro naše táborníky v roce 2001. Pátrání po ztracené vědecké expedici a zároveň nalézání výsledků jejího objevování. A jednoduché to rozhodně nebylo, vše číhaly nástrahy a různá nebezpečenství. A když jsme zrovna nezkoumali, neobjevovali a nehledali, tak jsme třeba byli na výletě na hradě Žleby a jihlavské ZOO nebo jsme se koupali, opékali špekáčky (někteří teda spíše vytvářeli uhlí) nebo se vlnili v rytmu decibel na diskotéce.

Místo konání: RS Radost, Dobrá nad SázavouFotogalerie zde.
Termín: 14.7. – 28.7.2001

Tábor Radost 2000 1. běh – Záhada hlavolamu

Snad netřeba vysvětlovat kdo jsou Rychlé šípy, Jan Tleskač, Široko a Vontové. Pátrání po hlavolamu Ježek v kleci a jeho tajemství. A to vše v temných uličkách Stínadel, kde se člověk musí mít na pozoru. A když jsme náhodou nebyli ve Stínadlech, tak jsme si užívali pravého táborového života. A výlet??, Byli jsme v Jihlavě v ZOO a jihlavském podzemí.

Místo konání: RS Radost, Dobrá nad SázavouFotogalerie zde.
Termín: 1.7. – 15.7.2000

Tábor Radost 2000 2. běh – Indiánská stezka

Jak uchránit své území před přistěhovalci ze Starého světa??? To byl úkol pro táborníky v roce 2000. V různých etapových hrách a úkolech bránit své území. Vyhrál ten, komu zbylo nejvíc. Na tento tábor máme ale vzpomínky trochu mokré, 10ti denní nepřetržitý déšť udělal své a spláchl s sebou veškerou romantiku indiánského života. Ani zde nechyběly diskotéky, když náhodou chvilku nepršelo, tak i posezení u ohně a výlet……do jihlavské ZOO a podzemí.

Místo konání: RS Radost, Dobrá nad SázavouFotogalerie zde.
Termín: 15.7. – 29.7.2000